Konkurs recytatorski „Kresy 2023”

9 października odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Kresy 2023”. Uczestniczyli w nim uczniowie 5-9 klas. Komisja, w skład której weszły dyrektor Janina Soltanovičienė, nauczycielki Mirosława Sawczenko oraz Ludmiła Kuzborska, uważnie wysłuchała recytacji i doszła do wniosku, że w grupie od 8 do 12 lat na I miejsce zasługuje Sofija Mickiewicz z 5 klasy oraz Łatika Mickiewicz z 6 klasy. II miejsce zajęła Sofia Szabłowska z 6 klasy, III- Demjan Jankowski z 5 klasy. W grupie od 13 do 15 lat  I miejsce zajęła Kamila  Sinkiewicz z 9 klasy, II miejsce przypadło Grecie Pawtel i Dorocie Sosnowskiej z 8 klasy. Podziękowania za udział otrzymali:Milena Rulko, Urszula Gil, Gabriela Nowicka z 5 klasy oraz Ema Skvorcovaite z 7 klasy.

Następnego dnia, 20 października, laureatki I i II miejsc wzięły udział w strefowym etapie konkursu recytatorskiego „Kresy 2023”, który odbył się w Gimnazjum im. S. Moniuszki w Kowalczukach.

Dziękuję recytatorom za to, że się nauczyli na pamięć po dwa utwory poetyckie, wczuli się w ich treść i starali się jak najlepiej ją przekazać słuchaczom.

Ludmiła Kuzborska