Dalyvavimas projekte „Įvairūs, bet kartu“

Vilniaus r. Kyviškių pagrindinė mokykla kartu su Molėtų r. Dubingių pagrindine mokykla nuo 2013 m. rugsėjo 6 d. iki 2013 m. lapkričio 15 d. vykdė projektinę veiklą – ,,Įvairūs, bet kartu“. Abiejų mokyklų bendruomenės buvo supažindintos su šio projekto idėja, tikslais ir uždaviniais. Įstaigos pedagogai, ugdytiniai, jų tėvai noriai ir aktyviai įsijungė į partnerystės projekto veiklą.

Per projekto įgyvendinimo laikotarpį įvyko du susitikimai. Pirmojo susitikimo metu Dubingių pagrindinėje mokykloje, spalio 15 dieną, vyko projektų dalyvių susipažinimas – renginys bei piešinių parodos – konkurso „Mano gimtinė“ atidarymas. Parodos vyko mokyklose nuo spalio 16 d. iki lapkričio 15 d., jose dalyvavo 5-10 klasės mokiniai.

Projekto renginio pradžioje sveikinimo žodžius tarė abiejų mokyklų vadovai.

Kyviškių pagrindinės mokyklos mokiniai pasirodymą pradėjo įdomiu istorijos mokytojos A. Svatkovskos sukurtu filmuku „Kyviškių basic school“, kuriame mokiniai, anglų kalba, pasakojo apie mokyklos kasdienį gyvenimą, laimėjimus, mokyklos istoriją. Renginį papuošė šokių mokytojo M. Levin su pradinių klasių mokiniais paruošta programa šokių šventei „Mano batai buvo du…“. Programą tęsė 6-7 kl. mokinių ir teatro būrelio vadovių G. Liachovič-Erkoyuncu bei A. Kairienės paruoštas šešėlių teatro vaidinimas „Bjaurusis ančiukas“, kuris susilaukė didelio renginio dalyvių susižavėjimo. Renginį Kyviškių pagrindinės mokyklos mokiniai užbaigė gražia lietuviška daina, kurią dainavo visi jo dalyviai. Į pirmąjį susitikimą iš Kyviškių pagrindinės mokyklos vyko mokyklos administracija, 11 mokytojų ir 56 mokiniai.

Dubingių pagrindinės mokyklos mokiniai svečiams trumpai pristatė Dubingių miestelio istoriją, mokyklos bendruomenės aktyvų gyvenimą. Vėliau stebėjome du šokius atliekamus rankomis valdomomis lėlėmis. Po visų pasirodymų abiejų mokyklų dailės mokytojos apsikeitė mokinių darbais.

Pirmąjį mokyklų susitikimą užbaigė bendros vaišės, kurios leido tiek mokiniams, tiek mokytojams susipažinti ir artimiau pabendrauti.

Antras projekto dalyvių susitikimas įvyko lapkričio 15 d. Dubingių pagrindinėje mokykloje. Susitikimo metu vyko abiejų mokyklų prezentacijų pristatymas, projekto rezultatų aptarimas bei piešinių konkurso ,,Mano Gimtinė“ laureatų apdovanojimas. Prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti diplomais ir dovanomis. Susitikimo pabaigą vainikavo ekskursija po Dubingių apylinkes ir Asvejos regioninį parką bei projekto dalyvių šventinės vaišės.

Apibendrindami galime teigti, kad projektinė veikla tobulina komandinio darbo įgūdžius, skatina visą mokyklos bendruomenę susivienyti bendrai veiklai, domėtis, pažinti lenkų ir lietuvių tautų tradicijas, papročius, o įgytą kūrybinę patirtį naudos kasdieniame ir kultūriniame gyvenime. Susitikimų akimirkos įamžintos nuotraukose ir yra pasiekiamos įstaigų bendruomenei.

Tikime, kad projektas taps tęstiniu ir panašūs renginiai vyks periodiškai įtraukiant dalyvius iš kitų etninių regionų.

DSCF0207   result (1)  result (2)  result (3)  result (4)   DSCF0204  result (6)  result (7)  result (8)  result (10)