Dalyvavimas projekte „Comenius”

„Mintys be ribų“ Vilniaus r. Kyviškių pagrindinėje mokykloje.
 
Sakoma, kad skaičius 13 yra nelaimingas, bet mūsų mokyklos bendruomenei 2013 metai yra ypač laimingi ir sėkmingi: dalyvaujame tarptautiniame Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekte „Mintys be ribų – apie žmones, kurie suformavo Europą“.(„Umysły bez granic, o ludziach którzy ukształtowali Europę“)  Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos komisija. Mūsų partnerių mokyklos yra Lenkijoje, Anglijoje, Turkijoje ir Graikijoje. Siekiame vieno tikslo – supažindinti mokinius su savo šalies garsiais žmonėmis ir pažinti partnerystės šalių įžymybes mokslo, medicinos, kultūros, architektūros, meno bei literatūros srityse.
 
Pirmieji kūrybingi žingsniai
 
Pirmajame projekto etape mokiniai sukūrė vaizdžius ir spalvotus plakatus, informuojančius apie visas projekte dalyvaujančias šalis, jų statistinius duomenis, geopolitinę padėtį, tradicijas. Ši veikla buvo rengiama integruojant  geografijos pamokas.
Per dailės pamokas mokiniai nupiešė kosminius piešinius, iliustruojančius Visatą, Saulės sistemą, galaktikas, sukūrė astronomines dekoracijas mokyklos aktų salėje ir koridoriuje. Geriausi mokinių darbai pateko į 2014-2015 metų Kosminį kalendorių, kurį išleido projektą koordinuojanti Lenkijos mokykla.
Astronomijos tema tęsėsi – mokiniai lankėsi parodoje European Space Expo, kur vaikai susipažino su kosminėmis technologijomis, palydovinėmis navigacijomis „Galileo“ ir EGNOS, Žemės stebėjimo sistema „Copernicus“, pirmuoju Lietuvos palydovu „Lituanica SAT-1“. Integruojant projekto tikslus su fizika, mokiniai vyko į Vytauto Didžiojo karo technikos muziejų, kur susipažino su  Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžiais.
 
Mūsų pirmasis vizitas Lenkijoje
 
Projekto metu yra numatyti vizitai į partnerysčių mokyklas. Pirmasis susitikimas įvyko spalį, Lenkijoje, M.Koperniko pagrindinėje mokykloje Nr. 34 Katovicų mieste. Mokyklai atstovavo projekto koordinatorė, mokyklos direktorė –  Janina Soltanovičienė ir projekto kontaktinis asmuo –  fizikos mokytoja Alina Makovska.
 Mūsų mokyklos delegacija buvo šiltai sutikta lenkų bendruomenės. Turėjome galimybę lankyti pamokas, pasakoti lenkų vaikams apie Lietuvą, stebėti partnerių vedamas pamokas, kuriose buvo pasakojama apie šalių tradicijas, mokymosi sistemas, garsius mokslininkus. Susitikimo metu vyko konferencijos, kurių metu sužinojome apie švietimą Lenkijoje, Anglijoje, Turkijoje ir  Graikijoje.
Didelį įspūdį mums paliko Kosmoso festivalis, kurio metu mokiniai suvaidino spektaklį apie garsiausio Lenkijos astronomo M. Koperniko vaikystę. Mus sužavėjo ateivių paradas, kuriame kiekvienos klasės mokiniai pasipuošė savarankiškai sukurtais kostiumais. Mokyklos klasės ir koridoriai buvo pripildyti marsiečių, raketų ir skraidančių lėkščių pavyzdžiais, kuriuos sumodeliavo patys mokiniai. 2 C klasės mokiniai pasiūlė susirašinėti su mūsų mokyklos antrokais, mes tikimės, kad ši pažintis sukels malonių ir džiugių akimirkų vaikams.
Turėjome galimybę apsilankyti viename iš gražiausių Lenkijos miestų – Krokuvoje, lankėmės koncentracijos stovyklos muziejuje Osvencimo mieste ir grožėjomės Silezijos industriniu paveldu – sidabro kasykla Tarnowskie Góry.
 
Trumpai apžvelkime ateities planus
 
Šiuo metu mūsų mokykloje vyksta balsavimas už gražiausią projekto logotipą, kurį rinksime iš nupieštų penkių partnerystės šalių  mokinių darbų.
Taip pat planuojama daug išvykų, renginių, ekskursijų ir susitikimų su įdomiais žmonėmis. Manome, kad projektinė veikla bus nepaprastai naudinga ir įdomi mūsų mokiniams ir pedagoginiam kolektyvui: pagilins mokinių žinių akiratį, pagerins anglų kalbos mokėjimo lygį, pakels mokytojų dalykinę kompetenciją.