Kochane Wilno

Obchody jubileuszu Wilna to doskonała okazja, by zatrzymać się i przypomnieć na chwilę, czym żyła stolica Litwy w ciągu wieków.

11 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Kiwiszkach mieli doskonałą okazję aby poznać swoje miasto. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem  było nadzwyczaj ciekawe.Uczniowie poprzez różnorodne gry, zajęcia i wciągające opowieści pana Adama poznali historię i teraźniejszość Wilna, dziedzictwo stolicy.Z okazji 700-lecia Wilna Polska Scena Muzyczna na Litwie zaprosiła nas na wyjątkowy spektakl  „Żelazny Wilk, czyli legenda o powstaniu Wilna” w reżyserii Wioletty Malchar z Teatru Rozrywki w Chorzowie!

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu w Wilnie, wrócili pełni miłych wrażeń.