Comenius 3 etapas- „Aprašome pasaulį matematika“

Kovo 17-21 dienomis Anglijoje Langley Green Primary School mokykloje įvyko tarptautinis projekto „Mintys be ribų“ mokyklų komandų trečias suvažiavimas. Jaukioje šiuolaikiškoje mokykloje suvažiavo penkios, dalyvaujančios projekte, mokyklų komandos iš Anglijos, Lietuvos, Lenkijos, Turkijos ir Graikijos.

Jau pirmadienį skubėjome į mokyklą, kai mums aprodė jos patalpas, supratome, jog  ji yra visai kitokia nei mūsų, ji atrodė modernesnė ir pilna naujų mokymosi technologijų Apžiūrėjome mokyklos mokymosi kabinetus. Taip pat mūsų mokyklos komanda turėjo galimybę stebėti pamokas, kuriose buvo naudojamos šiuolaikiškos mokymo technologijos, taikomi įvairūs mokymo metodai bei būdai, pamatėme kokios yra mokymosi užduotys ir vertinimo sistema. Pastebėjome, jog klasėje daug dėmesio skiriama mokinių bendradarbiavimui, dažniausiai mokiniai dirbdavo grupėse, konsultavosi su bendraklasiais.

Buvome sužavėtos tuo, kad įvairių tautų mokiniai draugiškai mokosi vienoje klasėje, o mokykloje vyrauja tolerancija ir pagarba visoms tautoms. Prie kiekvienos klasės kaba vėliavos tų šalių, iš kurių yra atvykę mokinių tėvai ir protėviai.

Atkreipėme dėmesį į tai, kad mokykloje didelis dėmesys skiriamas mokinių saugumui, į mokyklos patalpas negalima įeiti be pažymėjimo, kuris yra spausdinamas mokyklos priimamajame, o į kai kurias jauniausių mokinių klases galima įeiti tik žinant atitinkamus durų kodus.
Mokyklos kolektyvas ir mokiniai mus priėmė labai šiltai, vedėme keletą pamokų apie Lietuvą, pristatėme savo mokyklą ir demonstravome  anglams matematikos uždavinius, kuriuos parengė mūsų mokyklos mokiniai.

Langley Green Primary School mokykla organizavo mums ekskursijas į Londoną (matėme Big Beną, Londono akį – didžiausią pasaulyje apžvalgos ratą, kabamąjį pakeliamąjį Tauerio tiltą, vaikščiojome Šekspyro alėja, lankėmės Nacionalinėje galerijoje) ir Brightoną (miestas garsus kaip pajūrio kurortas, Karališkuoju paviljonu),  gėrėjomės Anglijos istoriniu, architektūriniu, kultūriniu paveldu.

Gaila, kad savaitė Anglijoje prabėgo labai greitai, bet ji paliko gausybę ilgai neblėstančių įspūdžių. Įkvėpti  europinės patirties grįžome su naujomis idėjomis ir mintimis, žinodami, jog  visos ugdymo programos siekia padėti išmokti ir išmokyt, o įprastos anglų kalbos pamokos Lietuvoje mažai kuo (gal tik modernių technologijų trūkumu) skiriasi nuo angliškų.

rsz_100_3839 rsz_100_3969 rsz_100_3871 rsz_100_3929 rsz_dsc02907  rsz_dsc02915 rsz_dsc02918   rsz_dsc02960  rsz_dsc02963  rsz_dsc02964 rsz_dsc02966 rsz_dsc02969  rsz_dsc02971