Konkurs Głośnego Czytania

Celem  konkursu było dbałość o piękno języka ojczystego, popularyzacja książek i czytelnictwa; propagowanie kultury czytelniczej, popularyzacja znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej książek dla dzieci, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Zadaniem konkursowym było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki.

Jury, w składzie: pani Irena Wołczak, pani Wioleta Pozlewicz oraz pani sekretarz szkoły Irena Adaszkiewicz oceniało wystąpienia uczestników wg szczegółowych kryteriów. Brano pod uwagę: dykcję, intonację, głośność, interpretację oraz dobór  czytanego fragmentu tekstu.

Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników jednomyślnie wyłoniła następujące miejsca. Zostały nimi:

I miejsce

• Miłan Korwiel kl. I, Uljana Sysajtė  kl. II, Neli Anita Pozlewicz kl III, Sofija Mickiewicz kl. IV

II miejsce

• Emil Rudak kl I, Karolina Adnopol kl. II, Elina Krukowska kl. II, Nikolė Banelytė kl.III, Uljana Romanczyk kl.III, Sylwija Urbanowicz kl.III, Agata Paczkowska kl. IV.

III miejsce

• Damian Oleszkiewicz kl.I, Oskar Grablewski kl. II, Julijana Romanczyk  kl.III, Urszula Gil kl.IV.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania, a zwycięzcy dyplomy i nagrody książkowe.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu konkursowi zaszczepiliśmy w Was umiłowanie lektur.