Edukacinė diena Vilniuje

Lapkričio 8 dieną 5 – 10 klasių  mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje moksleiviams „Bažnytinio paveldo muziejus ir Katedros požemiai“. Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis – pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis.

7-10 klasių mokiniai turėjo galimybę tapti tikrais archeologais. Specialiais įrankiais kasinėjo paruoštus „kultūrinius sluoksnius“. Kiekvieną radinį turėjo užregistruoti ir aprašyti. Dirbdami komandoje  aiškinosi, ką surasti daiktai gali pasakyti apie žmogų, katedrą, jos požemius ir Lietuvos istoriją.

Tuo tarpu 5-6 klasių mokiniai klausėsi istorijų apie Vytautą Didįjį. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai apžiūrėjo katedrą, jos architektūrą, Vytauto atminimo ženklus, požemių kriptas ir XV a. menančią freską, žiūrėjo filmukus apie Vytauto Didžiojo giminaičius.

Antros dienos pusėje mokiniai žiūrėjo spektaklį  „Kalėdų giesmė“ ( „A Christmas carol“) anglų kalba. Spektaklis sukurtas pagal garsaus anglų rašytojo Č. Dikenso  apysaką, kurioje pasakojama apie šykštuolį  Skrudžą, kuris nemato prasmės džiaugtis Kalėdomis, kol Kūčių vakarą jo neaplanko trys Dvasios.