Patyčios. Kaip atskirti? Kaip elgtis? Kaip padėti?

Kovo mėnesį mokiniai kviečiami susimąstyti apie patyčias.  Patyčios, tai daug kartų pasikartojantis bei žeminantis kitą asmenį elgesys. Tačiau kartais tyčiojantysis net nenumano apie daromą žąlą kitam. Todėl svarbu, kad mokiniai susimąstytų, kiek draugiškai kiekvienas jų elgiasi klasioko, pažįstamo mokinio atžvilgiu, ar jų pajuokavimas, šmaikšti pastaba tikrai yra juokinga kitam asmeniui, ar paskubomis išsakytas žodis draugui nėra jo liūdesio ir įsižeidimo priežastis? O ką reiškia pasielgti draugiškai, kai girdi apkalbas, palaikyti ar visgi pasakyti „nekalbėkime apie šį žmogų jam už nugaros“? Kaip pakeisti klijuojamas etiketes („nemokša“, „stabdys“, „pasikėlęs“, kt.) į pagarbius žodžius?

Patyčių elgseną, patyčių aukos išgyvenamus jausmus, mokiniai aptarė peržiūrėję pavaizduotus pavyzdžius filmuose „Štai koks aš esu“, „Gerumo stebuklas“, „Ančiukas, kuris nemokėjo žaisti futbolo“. Klasės valandėlių metu susipažino su apsigynimo bei pagalbos patyčių situacijose būdais. Dalyvavo  kiekvienais metais pildomoje „Patyčių masto mokykloje“ apklausoje.

Mokyklos psichologė Anna Neverkevič