Wiosenny gwar na Kiermaszu Kaziukowym

Jednym z pierwszych zwiastunów wiosny jest Kiermasz Kaziukowy, a więc dziś, 3 marca, te targi nie mógł on ominąć naszej szkoły. Co roku uczniowie z niecierpliwością czekają tego święta.

Nauczycielka technologii Wioleta Petkiewicz przeprowadziła zajęcie edukacyjne, na którym opowiedziała o tradycjach tkactwa, symbolice jałowca w wierzbach. Zapoznała również uczniów z tradycją powstania wierzb żmudzkich i suwalskich oraz z historią wyplatania ozdobnych wierzb wileńskich. Uczniowie przynieśli gałązki wierzby, jałowca, różne suche kwiaty do upiększenia wierzb wielkonocnych.

Na Kiermaszu Kaziukowym można było znaleźć wiele ręcznie wykonanych wyrobów, przeróżne słodkie wypieki: pączki, gofry, lizaki. Cóż za jarmark bez pysznych obwarzanków! Upiekła je uczennica 7 klasy Riana Banelytė. Uczniowie na chwilę poczuli się prawdziwymi handlarzami. Chętnie też zarobione pieniążki przekazali na Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki.

Cieszymy się, że nauczyciele innych przedmiotów oraz wychowawcy klas dołączyli się do organizacji Kiermaszu Kaziukowego: pani Elona Kitowa przygotowała stoisko w języku angielskim, na lekcji historii pani Alina Swatkowska opowiedziała uczniom o rodowodzie, rozwoju tej ciekawej tradycji.