Esame Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo kino festivalio dalyviai

Šių metų gruodžio 11- 18 dienomis mūsų mokyklos 4 klasės mokinys Viljam Šablovski ir 7 klasės mokinė Elžbieta Gil dalyvavo Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo kino festivalio žiuri komisijoje. Mokiniai susibūrę į komandas peržiūrėjo jiems skirtus  filmus, vėliau virtualių susitikimų, kartu su lietuvių režisiere – Kristina Buožyte, metu aptarė filmų veikėjus, jų charakterius, bruožus, išsakė savo nuomonę apie filmo stilistiką (kokią nuotaiką lemia apšvietimas, spalvų pasirinkimas, kameros judėjimas). Mokiniai ne tik bendravo su kitais vaikais, režisieriais, bet ir išbandė kino kritiko profesiją, išrinko šių metų festivalio geriausią filmą.

Elžbieta Gil Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo kino festivalyje dalyvauja jau antrus metus. Mokinė sako, kad „ šiais metais teko žiūrėti ir kritiškai vertinti gan „sudėtingus“ filmus. Veikėjai tarsi užsidarę savyje, daug dėmesio reikėjo skirti jų žvilgsniams, gestams, judesiams, nes būtent kūno kalba padėjo rasti atsakymus į man rūpimus klausimus. Galbūt režisieriai norėjo atskleisti paslaptį, kad apie žmogų galima spręsti ne tik iš kalbos, bet jo vidinė būsena, ramus bendravimas sudėtingomis akimirkomis ir kūno kalba gali atskleisti daug svarbių dalykų? Bet esu laiminga, kad dalyvavau, buvau aktyvi ir mano nuomonė buvo svarbi“.

Džiaugiamės mokinių aktyvumu, linkime smagių patirčių ir atradimų!