Tydzień z książką. Pasowanie na czytelnika.

Jedną z wielu umiejętności, jakie powinien opanować pierwszoklasista, jest korzystanie ze zbiorów biblioteki szkolnej.

W ciągu tygodnia uczniowie poznali regulamin biblioteki, rozmieszczenie książek na półkach, zasady poszanowania książek, reguły ich wypożyczania, a także zasady zachowania się w bibliotece. Nauczyli się także rozróżniać książki ze szkolnej biblioteki od innych.

Wreszcie nadszedł najważniejszy moment pasowania i przyjęcia w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Najpierw pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, potem nastąpiło pasowanie. Gościem spotkania była Pani Dyrektor, która zachęciła pierwszoklasistów do czytania a następnie każdego pasowała na czytelnika biblioteki.

Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie sami będą poznawać zaczarowany świat bajek i baśni, śledzić przygody książkowych bohaterów.