Zmagania z języka ojczystego

Co roku w placówkach oświatowych rej. wileńskiego odbywa się konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii” dla klas 5-7 oraz mini olimpiada dla 9 klas.

W roku bieżącym strefowy etap konkursu ortograficznego oraz mini olimpiady miał miejsce w Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach w dniu 10 kwietnia. Ze Szkoły Podstawowej w Kiwiszkach dyktando pisali: Sofija Mickiewicz, Demjan Jankowskij, Agata Paczkowska-ucz. 5 kl., Łatika Mickiewicz, ucz. 6 kl., Ernest Adnopol, Radosław Michał Jermak, Marek Paczkowski – ucz. 7 kl. W mini olimpiadzie wzięła udział Kamila Sinkiewicz, ucz. 9 kl.

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani „Dyplomem Uczestnika”. Cieszymy się bardzo z „Dyplomów Honorowych” naszych uczniów, a otrzymali je: Demjan Jankowskij, ucz. 5 kl., Ernest Adnopol oraz Radosław Michał Jermak (napisał bezbłędnie dyktando!) – ucz. 7 kl., Kamila Sinkiewicz, ucz. 9 kl. Będą oni bronić honoru szkoły na rejonowym etapie konkursu ortograficznego oraz mini olimpiady z języka polskiego dla 9 klas. Szczerze gratulujemy całej naszej „ósemce” uczestnictwa w niełatwych zmaganiach z języka ojczystego, wyróżnionym zaś uczniom życzymy kolejnych sukcesów.

Ludmiła Kuzborska