Obchody Dnia Ziemi

Co roku 21 marca na Litwie obchodzony jest Dzień Ziemi. W związku z tym odbywają się wydarzenia, projekty, koncerty ora różne inne inicjatywy, by w tym dniu przypomnieć, że planetę mamy jedną i musimy o nią dbać by zachować też dla innych pokoleń.

W Szkole Podstawowej w Kiwiszkach Dzień Ziemi obchodzono w sposób nietradycyjny. W szkole powstała inicjatywa by stworzyć dekoracje na zbliżające się Święta Wielkanocne z materiałów wtórnych. Uczniowie klas 5-10 wykonywali różne ozdoby z papieru, kartonu, opakowań, zakrętek od butelek, gałęzi drzew. Uczniowie klas 9-10 wykonali dekoracje świąteczne w doniczkach, klasa 8 wykonała szpakówkę z kartonu udekorowaną kwiatami z plastiku, uczniowie klas 5-7 wykonali koszyczki wielkanocne z papierowych kartonów. Każda klasa wykazała się kreatywnością i zaangażowaniem. Prace uczniów można obejrzeć w holu na pierwszy piętrze.

Nauczycielka geografii Alicja Klonowska