Lietuvos žydų genocido atminimo diena mokykloje

Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Šiais metais minime  80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines. 1943 metų rugsėjo 23-ąją buvo likviduotas Vilniaus žydų getas.

Rugsėjo 26 dieną, 9 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo virtualiame susitikime, kurio metu Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Holokausto ekspozicijos edukatorius, istorikas Mantas Šikšnianas supažindino mokinius su žydų gyvenimu 1941-1943  m., papasakojo apie žydų  tradicijas ir padėtį Vilniuje.

Edukatorius priminė, kad 1990 m. Lietuvoje pradėta Holokausto, kaip didžiulės Lietuvos visuomenės tragedijos, analizė ir žydų genocido aukų atminimo vietų įamžinimas.

Rugsėjo 23 d., Vilniaus geto likvidavimo dieną, pagerbiamas visų Lietuvos žydų, nužudytų Holokausto metu Lietuvoje, atminimas.

Istorijos vyr. mokytoja Alina Svatkovska