1 września

Jesień, 1 września, więc szkołę wypełnia gwar dzieci i młodzieży. Spotkaliśmy się po letnich wakacjach, by znowu być razem, żeby zdobywać wiedzę, wytyczać nowe cele i osiągać je. Święto Wiedzy jest początkiem niezapomnianej przygody w podróży po krainie wiedzy.

Rok szkolny tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą celebrował ks. Wacław Wołodkiewicz, następie wszyscy udali się na podwórko szkolne, gdzie odbyła się uroczysta akademia rozpoczęcia roku szkolnego. Dyrektor szkoły Janina Soltanovičienė dla całej społeczności szkolnej życzyła pomyślnej współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców.

Szczególną uwagą podczas apelu byli obdarzeni pierwszoklasiści. Od Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie najmłodsi otrzymali szkolną wyprawkę w postaci plecaków, w których dzieciaki znalazły zeszyty, ołówki, flamastry i wiele innych potrzebnych do nauki rzeczy.

Na zakończenie apelu zadźwięczał dzwonek, po którym uczniowie mieli pierwsze spotkanie po długiej wakacyjnej przerwie ze swymi wychowawcami.