„Święci naszej ziemi”. Konferencja dla młodzieży w klasztorze franciszkańskim

Młodzież szkolna  naszej szkoły wraz z nauczycielką religii Lilą Spiridowicz wzięła udział w konferencji pt. „Święci naszej ziemi”, która odbyła się 28 lutego  w klasztorze franciszkańskim w Wilnie.

Przed konferencją jej uczestnicy spotkali się na Mszy św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wilnie (kościół franciszkański).
Po nabożeństwie wszystkich zebranych w imieniu mer Marii Rekść przywitała zastępca kierownika Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego Janina Klimaszewska. Powiedziała, że pierwsza odsłona konferencji, która odbyła się trzy lata temu, spotkała się z dużym zainteresowaniem. „Dziś kontynuujemy rejonową konferencję „Święci naszej ziemi” we współpracy z mer rejonu wileńskiego Marią Rekść i Kołem Metodycznym Nauczycieli Religii i Katachetów Rejonu Wileńskiego” – mówiła Janina Klimaszewska.
„Myślę, że nasze dzisiejsze spotkanie jest najlepszą katechezą – uczyć się od Świętych, poznawać Świętych naszej ziemi, którzy przemawiają do nas nie tylko słowami czy kazaniami, ale swoim życiem” – powiedziała zastępca kierownika Wydziału Oświaty.
Prezentacje o świętych i błogosławionych Ziemi Wileńskiej przygotowali: o. Marek Adam Dettlaff, ksiądz Mirosław Grabowski, siostry zakonne Rita Gvazdaitytė i Anna Mroczek, gł. specjalista Wydziału Oświaty i Sportu Samorządu Rejonu Solecznickiego Henryk Danulewicz, dyrektor Muzeum Księdza Prałata Józefa Obrembskiego w Mejszagole Józefa Markiewicz. Janina Klimaszewska podziękowała uczniom i katechetom za liczny udział, a prelegentom za chęć przybliżenia zebranym tematu świętych.