Wyjazd do teatru

Grudzień, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, to miesiąc pachnący piernikami oraz świecący migotliwymi światełkami.

21 grudnia grupa przedszkolna, uczniowie klas 1-4 z wychowawcami wybrali się do DKP, aby obejrzeć ciepłą, pełną przekornego humoru muzyczną opowieść „Gra warta piernika czyli Maurycy i kolędnicy“ o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.

Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie Świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej.

Po spektaklu każde dziecko otrzymało prezent i zrobiło zdjęcie z Mikołajem.

Odwiedziliśmy też świąteczną choinkę na Placu Katedralnym. W tym roku choinka przybrała formę urodzinowego tortu udekorowanego 700 świeczkami. Tort i świeczki symbolizują zbliżające się 700 urodziny Wilna.

Edukacyjna wycieczka wprowadziła nas w świąteczny nastrój i upłynęła w miłej atmosferze.