WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI, WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji uczniowie klas 1-4 starali się zauważyć, jakimi cechami się różnimy. Różnimy się wyglądem, zainteresowaniami, zdolnościami, pomysłami, marzeniami. Uczniowie zastanawiali się nad faktem, że właśnie nasze różnice czynią życie ciekawym. Nawet jeśli coś nam się w drugiej osobie nie podoba: czy to kolor skóry, czy ubiór, ulubione rzeczy, zajęcia – nie możemy lekceważyć ani poniżać drugiej osoby, bo wszyscy jesteśmy równi. O wiele lepszym sposobem zachowania się jest zaciekawienie inną osobą, zadawanie pytań, zapoznanie się, bycie otwartym na różnice innych ludzi. Przecież wtedy można się wiele nauczyć. Uczniowie wykonali ćwiczenie, podczas którego stworzyli bardzo twórcze historie o kolorowej rękawiczce. Po wysłuchaniu prezentacji kolorowej rękawiczki, koledzy z klasy odpowiedzieli przyjaznymi, akceptującymi słowami.