Pasaulinė AIDS diena

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena, kurios proga Vilniaus rajono Kyviškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys skirtas šiai dienai paminėti. Šiemet Pasaulinei AIDS dienai paminėti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras organizavo labai prasmingą masinę iniciatyvą „AIDS Protų mūšį”, prie kurios prisijungė ir savo solidarumą parodė mūsų mokyklos 8-10 klasių mokiniai ir mokytojai. Mokiniai susibūrė į komandas, kur kiekviena sugalvojo komandos pavadinimą ir išsirinko savo kapitoną. Taigi rungėsi ,,AIDS priešai“ ir „Sveikuoliai‘‘.Viena iš renginio organizatorių vyriausioji biologijos mokytoja Beata Petkevič pateikė informaciją, kokia proga vyksta šis žaidimas, papasakojo, kada ir kaip pradėta minėti ši diena. Abi komandos labai stengėsi, išradingai atsakinėjo į pateiktus klausimus, todėl visi buvo apdovanoti padėkos raštais.

Žaidimas „Protų mūšis“ mokiniams suteikė galimybę pagilinti savo žinias apie žaibiškai plintantį ŽIV virusą, jo sukeltą ligą, ligos kontroliavimo būdus, prevencines priemones, padrąsino apie tai kalbėti garsiai, skatino toleranciją ir užuojautą užsikrėtusiems ŽIV ir segantiems AIDS.

SAM_6340 (Medium) SAM_6344